ליאת כהנא

אני ליאת כהנא, גרושה ואמא לשני זוגות תאומים.
במקביל לעבודתי בפיתוח טכנולוגיות בהייטק, מרביתן באינטל והיום בתחום הרפואי, אני מלווה נשים שמרגישות שהן "חיות ליד החיים", לריפוי שיאפשר להן לחזור ליהנות, להתרגש, לשמוח ולהגשים את עצמן בעזרת כלים פשוטים ותוך כדי שגרת היום יום.

ב-2001 כשילדתי את זוג התאומים הראשון, חיפשתי את עצמי, הייתי אמא, בת זוג, עבדתי במשרה מלאה, אבל איבדתי את עצמי. בדרך כלל סיימתי את היום מול הטלוויזיה בגיחות למקרר, למצוא משהוא שירגיע את הרעב הפנימי.

התחלתי להתעניין במשמעות החיים ולקרוא ספרים על האנרגיה ועל החוקים שמקיימים את היקום, שילוב של מדע ורוחניות. העמקתי את ההכרות עם עקרונות ריפוי ותפיסות העולם הסינית, הבודהיסטית והעברית הקדומה.

במקביל העמקתי בשיטות ריפוי כמו רייקי, הילינג, שיאצו, וואטסו (שיאצו במים), שטיפה אנרגטית ואקסס בארס. חקרתי ולמדתי את התנהגות המוח, השפעת תדרים, תהליכי למידה ומטא-פסיכולוגיה. הכרתי וחוויתי סוגים שונים של מדיטציות ושילבתי אימונים באומנויות לחימה קשות כמו קמ"י (קרב מגן ישראלי) ונינג'יצו ואומנויות לחימה רכות כמו צ'י-קונג' וטאי צ'י.

מסע החיפוש היה ארוך, ולמעשה הוא לא הפסיק מאז. להרבה מהדברים לא התחברתי, בטח לא בהתחלה, פעמים רבות למרות שהכרתי באיכות החומר שפגשתי, ולמרות הרצון וההחלטה להכניס שינוי כזה או אחר לחיי. לא הצלחתי להטמיע את השינוי ולהפוך אותו להרגל כי היישום כפי שהוא הוצע היה לי מורכב וקשה. אט אט מצאתי, שיניתי, התאמתי ואימצתי את הדברים הטובים שעוזרים לי, בדרך שאפשרה לי להעצים את השמחה והאנרגיה שלי ביום-יום.

בשיחות עם אמהות אחרות הבנתי שגם הן איבדו את עצמן כמוני, והתחלתי לעזור להן בשיטות שעוזרות לי, כדי שגם הן תסיימנה את היום בקלות רבה יותר ועם חיוך. כשראיתי איך חיים של אנשים משתנים לטובה בעזרתי, מה שהתחיל בספונטניות הפך לשליחות והחלטתי להפיץ את הידע הרב שצברתי בטיפולים, בסדנאות ובתוכן רב שאני כותבת, במטרה לאפשר לכל אחת לחזור ולכוון את חייה למקום של הגשמה, שמחה ואושר.

שאר-רוח - המרכז ללימודי מודעות וטיפולי גוף ונפש.
לפרטים נוספים:
ליאת כהנא במייל או בטלפון 054-7884411